ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ

Η Έδρα συμμετέχει, ως ιδρυτικός εταίρος, στον Κόμβο Αριστείας για το Άσυλο και τη Μετανάστευση, του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Μέσω του Κόμβου, σε συνεργασία με το Harvard University, διοργανώνεται θερινό σχολείο με τίτλο Summer School on Refugee and Migration Studies. Μπορείτε να δείτε εδώ την εκδήλωση εγκαθίδρυσης της συνεργασίας και εδώ πληροφορίες για το θερινό σχολείο.

Centre for International Sustainable Development Law (CISDL): Η Καθ. Εμμ. Δούση συμμετέχει ως νομική Ερευνήτρια. Το 2021 βραβεύτηκε με το Βραβείο Νομικού Επιστήμονα της χρονιάς σε θέματα Φυσικών Πόρων.

Centre for Meditteranean Integration (CMI): Η Καθ. Εμμ. Δούση είναι μέλος του Επιστημονικού Συμβουλίου από τις αρχές του 2021.