ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΚΥΚΛΟΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ (WEBINARS) ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ

Κύκλος σεμιναρίων (Webinars) για την προστασία της Πολιτιστικής Κληρονομιάς σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης

Η Ελληνική Επιτροπή της Μπλε Ασπίδας, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο της Λευκωσίας και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, διοργανώνουν μια σειρά Σεμιναρίων (Webinars) για την αύξηση της ευαισθητοποίησης σχετικά με την προστασία της πολιτιστικής κληρονομίας (ένυλης και άυλης) σε καταστάσεις εκτάκτου ανάγκης, όπως σε περιπτώσεις ένοπλων συγκρούσεων και περιβαλλοντικών καταστροφών, σύμφωνα με τους στόχους της Μπλε Ασπίδας.

Τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά, λόγω των περιορισμών του COVID-19, πέντε φορές και θα είναι στα Αγγλικά. Οι ημερομηνίες διεξαγωγής είναι Τρίτη 23/2, 2/3, 9/3, 16/3 και 23/3, και ώρα 18:00 – 19:30 (ώρα Ελλάδας).

Εγγραφές στο blueshield.greece[at]gmail[dot]com

Για περισσότερες πληροφορίες, πατήστε εδώ.