Αρχική σελίδα » Προβολή εκδήλωσης

11.12.2019

Τι γνωρίζουμε για την Πολιτική Συνοχής της Ευρωπαϊκής Ένωσης;

16/12/2019, 12.00-15.00

Το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct που φιλοξενείται στο Ελληνικό Ίδρυμα Ευρωπαϊκής και Εξωτερικής Πολιτικής (ΕΛΙΑΜΕΠ), σε συνεργασία με το Εργαστήριο Ευρωπαϊκής Ενοποίησης και Πολιτικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) με χαρά προσκαλούν τους φοιτητές και της φοιτήτριες των Αθηνών σε μια…αλλιώτικη συζήτηση με θέμα: «Τι γνωρίζουμε για την Πολιτική Συνοχής της Ευρωπαϊκής Ένωσης;»

Ομιλητές:

• Γιώργος Παγουλάτος, Καθηγητής, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών & Γενικός Διευθυντής ΕΛΙΑΜΕΠ
  • Γιώργος Ανδρέου, Επίκουρος Καθηγητής, Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  • Μανώλης Κουτουλάκης, Ειδικός Σύμβουλος στον Υπουργό Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής σε θέματα πολιτικής συνοχής και ευρωπαϊκών χρηματοδοτήσεων.

Τη συζήτηση θα συντονίσει ο Νικόλας Βαφειάδης, Δημοσιογράφος ΑΝΤ1

Σημαντικό! Φορτίστε τα κινητά σας τηλέφωνα ή/και τα tablets σας, γιατί θα τα χρειαστείτε!

Η συζήτηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12.00-15.00, στο Impact Hub (Καραϊσκάκη 28, 10554, Αθήνα).

Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

ΠΑ στην κ. Τζίνα Αποστολάκη, τηλ. 2107257110, email: europe.direct@eliamep.gr

Με την υποστήριξη του ΑΝΤ1